איך לייצר יחסי אמון עם הלקוח בדרך למכירה מוצלחת – סדנה ייחודית לאנשי שיווק ומכירות

איך לייצר יחסי אמון עם הלקוח בדרך למכירה מוצלחת – סדנה ייחודית לאנשי שיווק ומכירות

אין איש מכירות שלא היה רוצה לדעת לקרוא את הלקוח שמולו, ממש להיכנס לראשו של הלקוח כדי לדעת ולהבין: האם הלקוח מפגין הסתייגות בגללשהוא אינו מעוניין לרכוש או שהוא רק “עושה שרירים” ומחכה שיחזרו אחריו עוד קצת? האם הלקוח מוכן לשמוע הסברים ושכנועים נוספים או שהגיעהזמן להרפות ולתת לו להחליט? אמנות השיווק והמכירה היא אמנות מסתורית ומורכבת ושדורשת צעדי חיזור עדינים וזהירים.

ניר גוטליב, מנטור, נומרולוג בעל ניסיון וידע רב בנומרולוגיה הקבלית וסוד האותיות העבריות ומומחה לשפת גוף, מזמין אתכם לסדנה ייחודית לאנשישיווק ומכירות. הסדנה מיועדת לאנשי שיווק ומכירות שרוצים להבין ולזהות טוב יותר את הלקוח שמולם, כדי לשפר את יכולות המשא ומתן והמכירהשלהם. באמצעות ניתוח שפת גופו של הלקוח נלמד לדעת מתי נכון להתקדם לקראת סגירת העסקה ומתי נכון להרפות ממנה. ניתוח שמו ושםמשפחתו של הלקוח יתן לנו כלים לדעת האם הלקוח שלפנינו זקוק למרחק או לקרבה, לשכנוע או לשתיקה.

בסדנה נלמד:

  • כיצד להבין את הלקוח שלפניכם על פי שמו ושפת הגוף שלו.
  • כיצד לייצר יחסי אמון והערכה עם הלקוח כדי להקל על סגירת העסקה
  • כיצד להכיר את הנושאים החשובים בחייו של הלקוח והבעיות והכאבים שמטרידים אותו, עליהם הוא מחפש מענה באמצעות המוצר שאתםמוכרים לו
  • כיצד לזהות משפת גופו של הלקוח מתי הלקוח כבר החליט אם לבצע את הרכישה או לא ומתי ההחלטה עדיין פתוחה למשא ומתן
  • כיצד לזהות מתי הלקוח מסתיר או משקר

בסדנה תקבלו הזדמנות להציג דוגמאות לקשיים במשא ומתן ובמכירות שאיתם אתם מתמודדים, ותקבלו תשובות וכלים מעשיים למכירה, והכל על פיניתוח השמות של הלקוחות ועל פי שפת הגוף.

אני מזמין אתכם לסדנה סוחפת, מרתקת ומלאת אנרגיות, שתוביל אתכם קדימה בעבודת השיווק והמכירות שלכם. כל מי שיישם את מה שלמד בסדנה,מובטח לו שיראה עליה במכירות תוך זמן קצר.

 

 

דילוג לתוכן